Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2024-2025

domácí neporazitelnost se nám udržet nepodařilo

HONZA        VLÁĎA       PYTLOS©      BERRY

TULI    FURRY   KRŮŠA

PEPA                   ADAM                  MAKEN

MAKEN, MATĚJ, MÍRA, JARDA

Třetí zápas sezony jsme odehráli na vlastním trávníku proti Unionu, který s námi vloni sestoupil. A zápas to byl vyrovnaný, v jehož závěru byli hosté o něco šťastnější. Do brány se po dlouhých několika letech postavil Bejk, kterému patří velký dík. A nutno říct, že byl velkou posilou nejen při chytání, ale i při organizaci obranných řad a douhá pauza na něm nebyla znát. V archivu jsem dohledal, že naposledy stál v bráně ( silvestrovské fotbaly nepočítám ) v sezoně 21/22.

V první půli byli o něco málo lepší hosté, ale možnosti otevřít skóre měly oba mančafty. Nestalo se tak a tak výsledek určil druhý poločas v sedmi minutách mezi 52 a 59 minutou hry. Nejprve se po křídle uvolnili hosté a centr před bránu usměrnil za Bejka osamocený Stach - 0:1. Již za dvě minuty bylo vyrovnáno. Maken prošel ze strany do vápna a hostujícího Kučeru překvapil střelou prakticky od brankové lajny. Možná i díky mírné svažitosti našeho hřiště skončil míč v síti - 1:1. Bohužel v 59. minutě přišlo nedorozumnění v našich zadních řadách a k míči se ve vápně dostal laciho Zip a určil výsledek zápasu - 1:2. I když do konce utkání zbývala jetště půlhodina hry, nedokázal ani jeden tým skórovat.

Výsledek tedy není optimální, alespoň bod by si Tornádo zasloužilo. Ale hledejme spíše pozitiva - hra nebyla špatná a s tradičním soupeřem jsme odehráli víceméně vyrovnaný zápas. Je fajn, že se tým sešel ve slušném počtu a je vidět, že ani nejnižší soutěž se nedá hrát s jedenácti lidma. Jako pozitivní vidím i to, že se v této soutěži dá střídat "hokejově" a že se v průběhu zápasu dá reagovat na vzniklé situace a hlavně si zahrají opravdu všichni kluci bez obavy, zda se před koncem někdo nezraní a nebudeme dohrávat o desíti. Je ale evidentně potřeba, aby na lávce tato střídání někdo řídil. V tom byla Pytlosova práce ve druhé půli, kdy po zranění již nehrál, naprotsto skvělá. Pro sehrání mančaftu, pro zabudování nových tváří do  sestavy, pro partu jako takovou je prostě fajn i takový zápas, jako ten s Unionem. Byla vidět chuť hrát a to je důležité.