Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2023-2024

domácí byli tentokrát jednoznačně lepší a zaslouženě zvítězili

HANZ        HERI       PYTLOS©      KUBA

TULI    KRŮŠA   VLÁĎA

BENY                                              FURRY

( 63´ MAKEN )         PEPA         (74´KÁJA )

Jestrliže jsme doposud proti většině týmnů obstáli, tak tentokrát byl soupeř jednoznačně lepší a zvítězil zcela zaslouženě. Na krásném hřišti v Ledcích, kde našla Košutka azyl po nájezdu divočáků na své hřiště, nás prakticky k ničemu kloudnému nepustili a naopak své šance, alespoň na začátku zápasu proměnili. My tentokrát přijeli se dvěma kluky na střídání a několika lidmi hrajícími se značným sebezapřením. Bohužel i to bylo na hře někdy patrné. Takový je ale reálný stav našeho mančaftu. Ale snahu rozhodně nelze nikomu upřít. To určitě ne. Jen je škoda, že musí hrát kluci, co nejsou úplně fit...

Hned po rozehrání se hosté dostali po lajně k centru, který Ondra odvrátil na roh. Ten domácí rozehráli centrem do vápna, kde se uprostřel ocitl zcela osamocený a nikým neatakovaný Tázler. Svojí hlavičku odrazil od břevna za brankovou čáru a kačís byl zcela bez šance - 1:0 v první minutě. My odpověděli Krůšovou střelou z dálky, která ale domácí branku minula. Ve čtvrté munutě předvedli domácí obdobnou akci, když u lajny prošel mezi dvěma našimi míč i hráč a po centru ze strany tentokrát Ondra nestihnul zasáhnout a dobíhající Pečenka Kačíse i přes jeho dobrý zákrok a teč míče překonal - 2:0. Hrozný začátek. Zkorigovat stav mohlv 9. minutě Pepa. Po parádní práci Tuliho uprostřed hřiště a kolmici Krůši mezi beky se ocitl v dobré pozici ve vápně, ale golman Tříska dobře vyběhnul a Pepa na dlouhou nohu míč přes něj nedostal. Na druhé straně pálil Skalský naštěstí nad bránu. Parádní zákrok kačíse pak uchránil Tornádo od další branky v naší síti. Bohužel proti střele z vápna do břevna zasáhnout sice nemusel, ale míč se odrazil tak nešťastně, že dobíhající zcela osamocený Kirilov měl lehkou práci a i přes Kačísovu snahu to bylo po 18 minutách 3:0. Další pokus Tázlera z dálky vytáhnul Kačís na roh. Po něm byl opět trestuhodně volný na středu brány domácí hráč, který naštěstí mířil hlavou nad. Kačís pak sebral z nohy balon Královi, který na něj šel v samostatném úniku. Kirilov trefil tyč a Pytlos odpravil odražený míč do bezpečí. My kontrovali Krůšovou průnikovkou na Furryho, který proti Holému a Třískovi neuspěl. Holý si ale při zákroku natáhl sval a musel střídat. Beny si naběhl na další průnikovou přihrávku, tentokrát od Tuliho, ale v souboji s obráncem silově neuspěl. Přeci jen je to jiná váhová kategorie. Vláďův pokus skončil po pěkné akci vedle Třískovy brány. Kirilov ještě jednou pálil nad a na samém konci poločasu po Žendově vyvezení a Krůšově náběhu do uličky zlikvidoval vaškovu šanci Tříska. Poločas tak skončil vedením domácích a nutno říci, že zaslouženým. Sice i my jsme měli své šance, ale těch měli i domácí dost a dost.

Nástup do druhé půle byl podobný tomu ze začátku zápasu. První akci po křídle ještě naše obrana odvrátila. Následovala přesná kopie té první s tím rozdílem, že centr jsme neodvrátili dostatečně daleko a na vápně stojící Šmíd trefit pépe nemohl. Míč se otřel o břevno a zaplul do sítě - 4:0. A domácí dál v pohodě hráli. Kačís vytáhnul ránu Kantora na roh, po něm hlavičkoval Skalský nad. Hokejový rozklek pak předvedl Kačís proti střele Pečekny, která mířila k tyči naší brány - parádní zákrok! Skalský pak využil momentu, kdy při rozehrávce přeskočil Vláďovi balon nárt a sám před Kačísem navýšil vedení domácích na 5:0. Po hodině hry jsme se dostali k trestňáku z dobré pozice, ale pěkný Krůšův centr zmanenal závar před Třískou, ale tomu nakonec pomohla  obětavá obrana a tak domácí golman ani zasahovat nemusel. Domácí pak z dalšího samostatného úniku, když se vyhnuli ofsidepasti uklidili balon Tázlerem do brány pošesté - 6:0. Na druhé straně šel stejně sám na Třísku Tuli, ale balon skončil tři metry vedle domácí brány. Kačís si pak vybral svoji chybičku, když mu prošel balon ve vápně za něj, ale Vláďa napravil své předchozí zaváhání a zabránil domácím v dalším skórování. V další stoprocentní šanci se pak ocitl Skalský, ale Kačís ve spolupráci s Pytlosem míč do brány nepustili. Tuliho rámu pak s námahou vyrazil Tříska na roh. Závar po něm sice opět byl, ale bez gólového efektu. Krůšův pokus skončil opět jen rohem po Třískově zákroku. Kájův parádní centr skončil na Pytlosově hlavě, ale domácí obrana si opět poradila. Pok pak pálil nad naší bránu a v samém závěru dovršil pověstných sedum Sarajevských kulí střelou k tyči Skalský 7:0.

Domácí tak zvítězili jednoznačně, zaslouženě a i dost vysoko. Výsledek tentokrát bohužel poměrně odpovídá dění na hřišti. I my jsme sice své šance měli, ale těch tutových spálili nakonec víc domácí. Jejich rychlá křídla byla nechytatelná a kluci ve středu zálohy jim posílali lahůdkové balony. Hru domácích se nám bohužel nepodařilo eliminovat a sami jsme protihru nenašli. Sice jsme dobře rozehrávali odzadu i přes presink domácích, ale nějakou, alespoň chvíli, souvislou převahu jsme si nevytvořili. Je jasné, že když hrají kluci, kteří nejsou zdravotně v pořádku, je hodně těžké se honit s rychlíky a ještě k tomu fotbalově zdatnými rychlíky.

Do konce sozony zbývajíc čtyři kola. Teď nás čekají tři zápasy s týmy ze samého čela tabulky. Příští týden hrajeme doma s týmem z Ledců, pak jedeme do Lhoty a přivítáme Rapid. Zde asi body reálně čekat nemůžeme, ale určitě se musíme sejít v hojném počtu a odehrát zápasy se ctí. Alespoň tak, jak tomu bylo v dosavadní části sezony. Jsou to poslední čtyři zápasy, tak si to, kluci zařiďte tak, aby nemuseli hrát zranění.